iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad 

iPad iTunes Store

iOS 6 için iPad Kullanma Kılavuzu

iPad iTunes Store

iTunes store icon

 iPad’e müzik, TV şovları ve podcast’ler eklemek için iTunes Store’u kullanın.

iPad iTunes Store

 Aşağıdakiler için iTunes Store’u kullanın:

• Tarama veya arama yaparak müzikleri, TV şovlarını, filmleri, ses tonlarını ve daha fazlasını bulma

• Daha önce satın alınanları indirme

Not: iTunes Store’u kullanmak için Internet bağlantısına ve bir Apple kimliğine gereksiniminiz vardır.

İçerikleri tarama: Kategorilerden birine dokunun. Listeleri ayrıntılandırmak için Genres’e dokunun. Öğe hakkında daha fazla bilgi görmek için ona dokunun.

İçerik arama: Ara’ya dokunun, sonra arama alanına dokunup bir veya birden fazla sözcük girin ve Ara düğmesine dokunun.

Öğenin önizlemesini görme: Bir örneğini çalmak veya oynatmak için parçaya ya da videoya dokunun.

Öğe satın alma: Öğenin ücretine (veya Ücretsiz düğmesine) dokunun ve daha sonra satın almak için tekrar dokunun. Öğeyi önceden satın aldıysanız, ücret yerine “İndir” ifadesi görünür ve yeniden ücret alınmaz. Öğeler indirilirken Fazlası düğmesine dokunun, sonra ilerlemelerini görmek için İndirilenler’e dokunun.

 Film kiralama: Bazı bölgelerde belirli filmler kiralanabilir. Kiralanan bir filmi izlemeye başlamak için 30 gününüz vardır. Bir kez oynatmaya başladıktan sonra, 24 saat içinde istediğiniz sayıda seyredebilirsiniz. Bu süre sınırlarının sonunda film otomatik olarak silinir.

Daha önce satın alınan bir öğeyi indirme: Satın Alınmış’a (Purchased) dokunun. Diğer aygıtlarda satın alınan öğeleri otomatik olarak indirmek için Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin.

Bir hediye kartını veya kodunu takas etme: Herhangi bir kategoriye (müzik gibi) dokunun, en alta kaydırın ve daha sonra Redeem düğmesine dokunun.

Hesabınızı görüntüleme veya düzenleme: Ayarlar > iTunes ve App Store bölümüne gidin, Apple kimliğinize ve daha sonra Apple Kimliğini Göster düğmesine dokunun. Düzenlemek istediğiniz öğeye dokunun. Parolanızı değiştirmek için, Apple Kimliği alanına dokunun.

iTunes Match’i açma veya kapatma: Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin. iTunes Match, istediğiniz her yerden erişebilmeniz için tüm müziklerinizi iCloud’da saklayan bir abonelik servisidir.

Farklı bir Apple kimliği kullanarak giriş yapma: Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin, hesap adınıza ve daha sonra Çıkış Yap düğmesine dokunun. Uygulamayı bir sonraki indirişinizde farklı bir Apple kimliği girebilirsiniz.

Satın alınan öğeleri hücresel ağı kullanarak indirme (Wi-Fi + hücresel modelleri): Ayarlar > iTunes Store/App Store > Hücresel Veri’yi Kullan bölümüne gidin. Bu işlem, iTunes Match'den parça çalma özelliğini de açar. Hücresel ağ üzerinden satın alınan öğelerin indirilmesi ve iTunes Match’in kullanılması operatörünüz tarafından ücretlendirme yapılmasına neden olabilir.


   

iPad Teknik Servis
 iPad Mini      the New iPad      iPad 2      iPad